Pirates RPG forum
Йохохо!
Форумът ни се завръща, заедно с него нов скин и много изненади! Регистрирайте се и ще попаднете на самотния остров Корфу, където героят ви ще се сблъска с много нови и невиждани същества.
хохо ~ админките.
Pirates RPG forum
Йохохо!
Форумът ни се завръща, заедно с него нов скин и много изненади! Регистрирайте се и ще попаднете на самотния остров Корфу, където героят ви ще се сблъска с много нови и невиждани същества.
хохо ~ админките.
Pirates RPG forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Йохохо и бутилка ром. ^^
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Vote!
BGtop
Latest topics
» Лошо момче или безнадежден романтик?
Във водната пещера EmptyЧет Сеп 13, 2012 8:55 am by Ася Монтекристо

» Цветни лещи?
Във водната пещера EmptyЧет Сеп 13, 2012 8:53 am by Ася Монтекристо

» Дънки с ниска или с висока талия?
Във водната пещера EmptyЧет Сеп 13, 2012 8:51 am by Ася Монтекристо

» Кецове или токчета?
Във водната пещера EmptyЧет Сеп 13, 2012 8:48 am by Ася Монтекристо

» Камила Лекберг - шведската крими-кралица
Във водната пещера EmptyВто Сеп 11, 2012 5:32 pm by Лидия Скайлър

» Промяна на външния вид на героя ви
Във водната пещера EmptyВто Сеп 11, 2012 2:11 pm by Лидия Скайлър

» Промяна на името на героя ви
Във водната пещера EmptyВто Сеп 11, 2012 2:11 pm by Лидия Скайлър

» Оцени подписа на предишния
Във водната пещера EmptyПон Сеп 10, 2012 5:47 pm by Катрин Сейдж

» Оцени аватара на предишния
Във водната пещера EmptyПон Сеп 10, 2012 5:45 pm by Катрин Сейдж

Top posters
Лидия Скайлър
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Катрин Сейдж
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Sarah Evans
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Ася
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Rouz McQueen.
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Фрея Балтимор
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Лея Дауни.
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Даниел Камерън
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Дрейвън
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Валъри Питърсън
Във водната пещера I_back_catgВъв водната пещера Voting_barВъв водната пещера Vote_rcap 
Екип
Администратори
Лидия Скайлър.
Във водната пещера 5082578O
Лея Дауни.
Във водната пещера 5082588Z
Модератори
✝ Violet.
Във водната пещера 5089896T
Rouz McQueen.
Във водната пещера 5089897k
Visitors
Във водната пещера Flags_0
Плейлист

Affiliates
Във водната пещера 3728921Y

 

 Във водната пещера

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyЧет Авг 25, 2011 1:25 pm

Във водната пещера Tumblr_lmyov13xgC1qgvj5co1_500_large
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyСъб Авг 04, 2012 2:52 pm

Андре трябваше да се махне от пазара. Просто трябваше да го направи. Бе на поредното плаване от Малта към Корфу, което този път включваше пренос на някой редки деликатесни култури. Не го интересуваше особено натурата на онова, което преносваше кораба. Вършеше си задълженията, когато беше на борда, а отскоро дори намираше време, за да вкара в ежедневния режим един новак. Макс Родни, колкото и глупаво да звучеше фамилията му, всички я приемаха, защото тя и без това оставаше незабележима. Тази нова задача някак му напомняше на неговото началото, когато Джак му бе един вид наставник.
Андре бе като алергичен срещу сергиите с какви ли не храни и стоки. Може би защото мирисът на прясно грозде му навяваше спомени от миналото, а този на уловена наскоро риба му припомняше другият избор, който би го застигнал, ако Джак не бе го измъкнал от онази дупка, наречена Тасос, навреме. А не можеше просто да очаква всички в кораба. След всеки дълъг преход имаха около седмица почивка, какво бе разпоредил капитана, изцяло загрижен за доброто състояние на екипажа си. А и подобни товарни превози и без друго не се изпълняваха често.
В търсене на възможно по-отдалечено място от пазара Андре бе стигнал до онази част от плажа, от която се виждаха бледите очертания на водната пещера сред рид от скали. Бе оставил обувките си някъде на кораба, така че сега захвърли единствено ризата си. Същата онази риза, с която Джак го бе видял за първи път и която сега му бе нещо като служебна униформа. Хвърли се във водата с прецизна точност и заплува към пещерата. Плуването му помагаше да се отърси от всякакви мисли, да забрави кой е и къде е, а така успяваше да подреди по-добре мислите си. С достигането на пещерата отпусна глава върху ръцете си, подпраня върху малка и обла скала, докато машинално продължаваше да рита във водата.

//сори за закъснението, но ми изникна малко работа преди
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyСъб Авг 04, 2012 5:55 pm

Денят беше прохладен с малки пухкави облачета, не като повечето дни на острова - слънце от което не може да се скриеш дори в собствения си дом. Къщата на Лидия беше буквално над водата, на няколко метра от брега, всяка сутрин се събуждаше от разбиването на вълните. Днес реши да се излежава малко повече от обикновеното. Мина час и няколко минути, след което поспаланката реши да се изправи и да отида да си приготви нещо за хапване. От вчера имаше миди, които беше събрала от камъните в единия край на плажа. На острова нямаше кой знае какъв избор за храна, каквото си уловиш това ще ядеш, но Лид беше свикнала с това. Въпреки годините прекарани на остров Корфу, тя все още не можеше да готви добре, но това нямаше никакво значение. Когато Скайлър задоволи гладът, реши, че е време за плуване. Отиде в стаята си, и изрови банският си от купищата дрехи натъпкани в едва затварящия се гардероб. Мда, май беше време да ги подреди. Извади го и набързо го облече. Не ѝ трябваше нищо друго, щеше да скочи във водата секунди след като излезе през входната врата. Водата беше студена, както през почти цялата година. Лидия настръхна, но когато заплува към водната пещера, свикна с температурата на водата и не ѝ правеше впечатление. Пещерата не беше много далеч, затова за няма и пет минути стигна. За момичето това беше като тренировка, майка ѝ е била плувкиня, наследила е нещо от нея. Когато се доближи до скалите, видя нечие тяло което се беше излегнало на една от тях. За пръв път се случва да има някой тук, повечето хора не влизат толкова навътре.
- Оу, ъм. - каза тя тихо когато очите ѝ забелязаха, че непознатият я погледна. - Няма да ти преча. - ухили мусе Лидия и също като него се облегна на една скала.


ps; ух, и аз се извинявам за забавянето, но тъпият ми лаптоп се изключи 397428643 пъти и всичко наново и наново ии поста се получи страшно безсмислен ;х
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyСъб Авг 04, 2012 7:10 pm

Андре проследи смущението, което премина по лицето на непознатото момиче. Можеше да се закълне, че бе забелязал леко руменина по скулите й, но не толкова от онова, което бе срещнал погледа й, а по-скоро от внезапната поява на друго живо същество в пещерата. Явно добре познаваше това място, щом я изненадваше чуждата поява.
- Не. Не ми пречиш. Нито с присъствието си, нито с нещо друго. - побърза да се намеси в разговора преди да я бе пропъдил. Кой да знае, че като търсеше малко спокойствие и отдалечесност от мирисът на риба и грозде, можеше да стигне на място, което си бе белязано от дълго време от някой непознат?
Добре, сега остана без думи или някаква представа какво точно да каже. Просто стоеше облегнат на скалата и поглъщаше с настоятелния си поглед червенокоската. Внезапно в главата му нахлуха редица спомени, с които бе свързан този остров. Може би тази седмична почивка нямаше да се окаже толкова отегчителна. Не бе като за първи път да стига тези брегове. Беше го правил и друг път. Имаше познати на острова. Можеше да се възползва от времето и да поднови или затвърди някой връзки. Защо пък и междрувременно да не създаде още някоя?
- Хей, как се казваш? - именно онзи неизиказан въпрос, който отекна последен в главата му го накара да попита нещо толкова банално. Започваше да се чувства глупаво от идиотщината, която проявяваше в този разговор, но му бе простено. Андре не бе по импровизациите, а точно това се налагаше на момента. Бързи, кратки и точни въпроси и отговори, за да привлече вниманието й, а веднъж намереха ли общ език, то всичко ставаше далеч по-лесно.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyНед Авг 05, 2012 8:32 am

Момчето реагира на секундата от което Лидия разбра, че той няма нищо против да релаксират двамата. В интерес на истината, тя нямаше приятели на острова, по простата причина, че на Корфу контактуването е доста сложно. На единия ден се запознае с някой, на следващия ден не може да се свърже с него. Затова Скайлър се водеше от момичетата които нямат много приятели.
Очудващо, непознатият попита червенокоската за името ѝ.
- Лидия. - отговори тя, като на лицето ѝ се изписа широка усмивка. - Лидия Скайлър. Ами ти? - последва въпрос от нейна страна.
Докато момчето отговори, тя се потопи под водата, като след секунди се появи на повърхността, пооправи разрошената си коса и отново се излегна на скалата. Той изглеждаше приятен, като си имаш напредвид, че можеше да се озъби на Лидия в първите секунди в които тя доплува до пещерата... Не че щеше да ѝ се случи за първи път, срещала се е с доста злобари. Надяваше се да се сприятелят, но ако познавате Лид, ще знаете, че сложният ѝ характер на моменти, щеше да бъде малък проблем.
- Често ли идваш тук? Не съм те виждала досега. - реши да зададе още един въпрос, като се надяваше да получи отговор и на двата.
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyВто Авг 07, 2012 4:52 am

- Не, съвсем не. - поклати глава Андре, отговаряйки на въпроса й. Не бе сигурен дори на кой точно въпрос отговаряше, но тук вина имаше и Лидия. Тя не бе уточнила дали питаше за острова или за пещерата... Може би трябваше да бъде малко по-изчерпателен в отговора си, да даде малко повече информация, но пък да избегне двусмислието, което се бе създало и караше дори тишината да бледнее пред присъствието му. Може би защото тишина в главата му никога не наставаше. Вечно имаше мисли, които да се блъскат, да желаят малка частица от вниманието му и да копнеят да бъдат чути. - Не, досега не съм идвал в пещерата, но признавам, че е приятно и спокойно място. Само да уточня, че името ми е Андре.
Ето, не бе толкова трудно да каже името си. Защо ли дори го бе отлагал толкова дълго? Лидия не изглеждаше като някой, който би му се нахвърлил и го изял само защото името му бе Андре, пък дори и представа нямаше откъде идваше цялата тази объркана логика.
По-важно бе, че бе пропуснал факта да спомене цялото си име, но то отдавна бе останало в миналото, както и родния Тасос, за които вече все по-рядко се улавяше да мисли.
- Работя на товарен кораб и често идвам към Корфу. Главният ни маршрут е Малта-Корфу, а още със стъпването на суша започвам да си издирвам малко спокойствие. Не съм от онези, на които им е приятно да обикалят по пазарите и други места, докато стоката бъде разтоварена... - внезапно замлъкна, осъзнавайки, че тези думи може би бяха крайно отегчаващи за Лидия. Обърна поглед към нея, след което най-сетне съсредоточи погледа си върху скалата, на която се бе облегнал и миг по-късно я натовари с тежестта на цялото си тяло, а не просто двете си ръце и главата.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyВто Авг 07, 2012 7:44 am

- Ето защо не съм те виждала тук, Андре. - по лицето на Лидия се плъзна поредната усмивка. - Може би ще се засичаме по-често тук. - продължи тя.
От следващите му думи момичето разбра, че е моряк. Досега не беше срещала моряци на острова.
- Не съм сигурна дали ще ми повярваш, но и аз съм от момичетата които предпочитат да си почиват вкъщи. - засмя се тихичко.
Родена в Лондон, Лидия беше свикнала на охолен живот, имаше всичко което искаше, но въпреки всичко не беше разлигавена като другите богаташки момиченца...Но след попадането ѝ на Корфу, всичко се промени.
- Хубаво ли е в Малта? От малка искам да отида, но естествено родителите ми твърдяха, че трябва да завърша в Лондон..И после попаднах тук.. Така, че май няма да имам възможност да ида. - Скайлър го погледна и раздвижи краката си във водата, защото започна да ѝ става студено.
За първи път червенокоска разговаряше толкова спокойно с непознат. Запознаха се преди едва две минути, а се държаха така все едно се познават от години. Не, че имаше нещо против, Андре беше приятен.
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyВто Авг 07, 2012 8:47 am

По устните на Андре неусетно се намери отражение на нейната усмивка или не просто отражение. Не чувстваше да го прави по задължение, по начин, който просто трябва да покаже някаква дружелюбност или да направи опит да стопли отношенията им, коитодори нямаха нужда от това. Той по-скоро почувстваше, че искаше да се усмихне, а спрямо животът му, миналото и всичко около него му бе трудно да го приеме за нещо нормално. Не, всъщност беше си... Той все по-често се усмихваше, но винаги се случваше на кораба, там бе като у дома си и една усмивка извън тази среда, пред една непозната го караха да си зададе толкова много въпроси, които естествено водеха от главния: Защо го бе направил? На него не можеше да намери отговор, но покрай великите му разсъждения, усмивката бе изгаснала още в началото си.
- Разликата не е голяма. Е, в сравнение с Лондон сигурно ще ти се стори катастрофална... - да, не можеше да предполага каква бе разликата между Малта и Лондон, защото те бяха на светлинни години един от друг, пък и той сам не бе запознат с Лондон. Андре познаваше единствено южните части на континента. - А какво не ти харесва на Корфу? На мен ми се струва като приятен остров, ако знаеш как да избягваш по-населените част.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyВто Авг 07, 2012 10:05 am

- Сам си отговори. В сравнение с Лондон, тук е отвратително. - засмя се. - Две години очевидно не ми бяха достатъчни да свикна. Хубавото на острова е, че няма много хора. В Лондон понякога се отегчавах от вечните тълпи по улиците. Тук е по-скоро като място за почивка. - каза Лидия и се замисли за годините в британската столица.
Годините, в които родителите ѝ я насилваха да учи, за да стане адвокат и подобни глупости. В тези времена кой иска да става адвокат?! Може би това беше причината тя да избяга, крадейки корабът на баща си. Момичето тръсна глава и се върна към настоящето.
- Ами ти? Моряк.. не се ли чувстваш малко странно, като знаеш, че островът е обитаван и от сирени? - като се замислиш, Андре можеше и да не знае че тук има сирени, но ето че щеше да се намери кой да му го каже.
"Ако бях на негово място, щях да изчезна по най-бързия начин от Корфу. Може да е приятно място за почивка, но е и също толкова опасно." - помисли си Лидия.
- А, и имаш ли нещо против да поплуваме малко, защото започва да ми става леко студено? - погледна го с надеждата да не ѝ откаже.
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyЧет Авг 09, 2012 8:01 pm

Андре кимна без да дава ясно оточнение на кой въпрос точно отговаряше, но нима не бе ясно? Само два от тях изискваха кратък отговор, а единият от тях съвсем нямаше да се размине просто с едно "да" или "не". И все пак когато се потопи отново във водата разкъса паяжината на съмненията и осмисли объркването. Не, нямаше нищо против да поплуват.
- Сирени? Чувал съм доста истории за тях, но нямам каво да губя. Рано или късно все ще се простя с живота си, така че защо да се опитвам да го отлагам или да залъгвам съдбата? По-добре да живее и да остана без съжаления, че съм пропуснал нещо. - заговори тихо и с кратки паузи, през които си поемаше въздух, за да задържи нормалния ритъм на дишане, докато плуваше напред-назад, очаквайки Лидия да се присъедини към компанията му.
- Обявявам ти състезание до ей онази скала. - продължи без да се връща към думите й, въпреки че имаше какво още да добави по въпроса с Лондон, Малта и Корфу. Не очакваше да чуе отговор. Това не бе въпрос, нито дори покана, а предизвикателство, което Андре смяташе да спечели. Скалата не бе твърде далеч, само около половин метър извън пещерата, така че можеше да премине разстоянието без проблеми, но все пак направи няколко предизивкани грешки и леко се забави, давайки предимство на Лид. Накрая все пак бе със сантиметри преди нея и просто я изчака, облефнал глава върху неравната повърхност.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyПет Авг 10, 2012 11:25 am

- Определено не си като другите момчета на острова. По-смел си. - усмихна му се Лидия и заплува бавно и спокойно след него. Жабешките движения които краката ѝ правеха, я изтласкваха напред не достатъчно бързо, затова, когато Андре я предизвика, червенокоска превключи на друг стил в който е по-добра. И определено това беше кролът, майка ѝ я беше учила как точно да свива ръцете си за да може да загребва повече вода и да изпревари противниците си. Когато Скайлър допря дланта си до целта, погледна настрани и видя, че морякът вече я чакаше подпрян на скалата.
- А се предполагаше, че съм дъщеря на плувкиня. - лека ирония се откъсна от устните на Лидия. - Поздравления, шампионе. - момичето се смръщи леко.
Очудващо, такива думи не се чуваха често, особено от човек като Скайлър. Андре леко се изхили, което я накара да добави.
- О, това ми прозвуча като подигравка. - сви вежди Лид, след това му потопи главата във водата, докато не започна да прави балончета въздух. - Заслужи си го. - засмя се на свой ред загубилата.
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyНед Авг 12, 2012 9:42 pm

Нова глътка въздух. Беше го хванала неподготвен и престоят му под водата бе като Ад. Дори бе готов да приеме горящите пламъци, с които изобравяха Ада, с широко разтворени обятия, вместо да се бори за въздух по водата. Странно... Нито веднъж през главата му не мина мисъл за страх от вероятно удавяне. Може би бе част от настоящото му Аз, което бе моряк и приемаше водата като втора среда на живот. Е, не можеше да каже, че диша под вода, дори нямаше досег до водата, когато бе в откритите морета. Да не говорим, че отдавна не му се бе налагало да работи по палубата. Там бе полето за изява на новите, а Андре отдавна не бе считан за част от тях.
- Права си. - отговори кротко и смирено като наказано дете, но устните му се извиха в полумесец, в крайчетата им трептеше неизказана радост, породена от неясни причини. Ръката му замахна във водата и запрати масивна по обем струя вода към лицето на Лидия. - Е, все пак можеш да плуваш. Майка ти би се гордяла с това.
Отново започваше да вкарва иронията в разговора, но бе съвсем неосъзнато действие. Не искаше да изтъква, че е по-низша от него. Съвсем не бе точно такава истината, въпреки че не можеше да се прикрие загубата й.
- Така де... - продължи с неясната цел да подбере точните думи, които да ги измъкнат от тази неконтрулируема каша, в която се бе натикал. - Все пак се мериш с някой, който е прекарал около пет години из морето.
Звучеше достоверно. Имаше смисъл в думите му, Андре намираше смисъл в тях.
- А сега ми кажи повече за сирените? Виждала ли си някоя? Не може да вярваш единствено на слуховете. - и все пак отместването на темата бе най-добрия изход.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyСря Авг 15, 2012 10:33 am

- Прав си, не мога да се меря с теб. - каза тя като гласът ѝ леко потрепери. - Ето, казах го. Трябва да си доволен, не ръся комплименти всеки ден. - засмя се момичето.
Върнаха се на темата за сирените, очевидно морякът беше доста любопитен.. или може би просто искаше да избегне темата за родителите на Скайлър
- Не знам толкова много колкото си мислиш, не съм се запознавала със сирени. Само знам, че тук наблизо до пещерата имат малко езерце в което се събират горе-долу по това време. - поредната усмивка се плъзна по лицето ѝ.
Лид си падаше приключенски тип, така че не ѝ отне много време да реши, че иска да отиде до въпросното езеро. Не беше виждала с тези видове досега, и очевидно не осъзнаваше какво значи понятието 'сирена'.
- Стиска ли ти? - въпросителният поглед на Лидия зашари по лицето на Андре.
Въпрос, чиито отговор вече знаеше, беше сигурна, че му стиска, а и може би той дори не вярваше че сирените съществуват. Ето причина да доплуват до езерцето - за да му докаже.
- Или искаш да си изпросиш прякора 'страхливец'? ..

ps. съжалявам за забавянето, нямам никаква муза тези дни ;х
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyПет Авг 17, 2012 4:23 pm

Андре се разсмя с думите й. От километри си личеше, че й бе трудно да се признае за победена. Колко ли рядко й се случваше? Въпросът не успя да намери своя отговор, защото мислите му бяха изместени в друга насока. Отново се връщаха към сирените и различните легенди, които бе чувал. С дългото време, прекарано сред морето се научаваш да се съмняваш все повече и повече в тези легенди. Един казваха, че са подобни на русалки, други твърдяха, че са като пъклени деца, за трети те бяха нещо коренно различно от водни същества. Вече не бе наясно на кое да вярва? Явно на сушата малко или много версиите се спазваха до една основна и нямаше чак толкова разногласия, но пък и можеше ли да се вярва на моряци или пирати? Тях вечно ги хващаше някоя морска болест, започваха различни халюцинации и поне всеки трети твърдеше с ръка на сърцето, че е виждал сирена. Пък дали беше така наистина? Никой нямаше отговор.
- Страхливец? - попита учудено и едната му вежда се изви малко по-високо от другата. Твърде много прибързваше с изводите си за него. Дори не бе получил шанс да отговори, а отговорът определено не бе отрицателен. - Май трудно понасяш, че някой може да е по-добър от теб? - попита с ирония, която прозираше дори в кривните крайчета на устата му. Жалко подобие на усмивка, но достатъчно, за да разкрие насмешливостта.
- Сирени, ние идваме. - провикна се сякаш наистина целеше заканата му да бъде чута и дръпна ръката на Лидия, но тъй като дъното бе далеч от краката им, вместо да се изместят с крачка напред, те главоломно се изгубиха във водата.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyПет Авг 17, 2012 6:35 pm

- Да, страхливец. - самодоволна усмивка се изписа по лицето на наследничката.
О, Андре беше по-ентусиазиран и от Лидия, която си падаше доста, доста по приключенията от този тип. Застрашаващи живота ѝ един вид, дори и сирените да 'нападат' само моряци.
- Къде е този по-добрият от мен, че не го виждам? - Лидия се поогледа, след което се засмя. Иронията я описваше много точно, въпреки всичко, момичето таеше надежди, Андре да не си е изградил грешни представи.
Заобиколиха скалата и заплуваха навътре в кристалната вода, като момичето за момент се спря и посочи една малка пещера в която беше езерото.
- Натам сме, шампионе. - каза тя ѝ доплува точно до пещерата, където се спря и погледна моряка. - Е, какво мислиш? Влизаме ли или ще наблюдаваме оттук? Чувствай се предупреден.. опасно е. - повдигна леко рамене, и надникна за да види дали има представители от другия вид вътре. - Чувала съм, че са доста плашливи.. Това може да ни помогне.
Скайлър се поотдръпна, за да може и Андре да види езерото.
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyСъб Авг 18, 2012 11:16 am

Може пък и да бе страхливец. Доста особен вид страхливец, който посрещаше всяка опастност като поредната камара от камъни на пътя си, но отбягваше разговори за семейства, отбягваше пазарите, които му напомняха за миналото... Като цяло Андре бягаше от Андреас, бележещ миналото му и онзи монотонен, но сигурен труд, който вероятно щеше да го очаква до края на дните му. Тези мисли го бяха накарали да се отдели от реалността. Погледът му се изумяваше пред гледката на езерото, но реално бе отвъд него. Може би дори отвъд острова.
- Влизаме, разбира се. - отговори, щом въпросът на Лидия достигна го слуха му, но без онзи ентусиазъм отпреди минути. Звучеше някак отнесено, далечно и замислено. Все още не бе откъснал поглед от езерото и просто заплува с машинални движения. Бе твърде трудно друга информация да премине през стената от далечни мисли. Нужен му бе един силен шамар, за да го накара да излезе от това жалко подобие на транс. Заслужен или не, все щеше да бъде добре дошъл. Сега можеше единствено да изплаши червенокоската с вероятността да бе станал подвластен на нечии тихи песни, но единственото, което чуваше бе тихия плисък на водата от движенията им и тишина. Злобна и натрапчива тишина.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyПон Авг 20, 2012 6:35 am

Лидия се ухили до уши, когато Андре се съгласи да влязат в езерцето. Нещо се промени, за отрицателно време, той беше замислен, а тя ентусиазирана.
- Ако искаш, можем да.. - думите ѝ бяха прекъснати, трябваше да го 'догони', защото вече беше вътре. - Или пък не.
Доплува до него и погледът ѝ попадна върху една от сирените. Беше.. различна, и определено не забелязаха чуждото присъствие. Лидия се сливаше като изключим че нямаше опашка, но Андре определено не се връзваше с обстановката. Червенокоска си нямаше и на идея какво ще правят, оставяше на Андре да реши дали ще ги заговори, което няма да е добър вариант, защото ще се уплашат, или просто ще ги наблюдават.
Двамата се спогледаха, но Лид не можа да прецени какво точно се изписва в погледа му.
- Виж.. - прошепна тя и му показа една от сирените, която беше върху скалата. Опашката ѝ се виждаше кристално ясно.
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyПон Авг 20, 2012 5:34 pm

Сега поне вярваше на думите, че сирените съществуват. Тях наистина ги имаше и определено Андре бе живял сред илюзиите на другите. Не вярваше, че някой бе видял истинска сирена, поне от онези, които му разправяха за тях. Явно всичко бе било просто лъжа, с която да си заслужат страхопочитание, каквото все пак не бяха успяли да получат от него. Той бе особен характер. По-инатлив, по-мнителен и по-саркастичен. Посрещаше разказите с ирония и им се изсмиваше като глупак в чуждите очи, но сега бе прав и когато осъзна това го покоси тих гняв. Гняв, породен от факта, че нямаше начин, по който да докаже колко лъжливи хора имаше сред екипажа на онзи товарен кораб, пък и сред други.
- Изглеждат като теб... - прошепна, навеждайки се към Лидия, за да запази разговор все така личен, въпреки че повече се стараеше да не издаде присъствието им. - Същите плавни и красиви черти на лицето, буйни коси и незаменина гордост, която да лъха от всяко действие или бездействие.
В началото думите му бяха прозвучали точно като комплимент, но в последствие отново се появи онази лека и натрапчива ирония, която просто не те оставяше на мира, докато не й позволиш да полази по нервите ти.
Върнете се в началото Go down
Лидия Скайлър
Admin
Admin
Лидия Скайлър


Лик : Emma Stone
Семейство : някъде из света.
Приятели : Rouz McQueen. ; Фрея Балтимор ;
Връзка : single.
Брой мнения : 598
Points : 5523
Age : 24
Местожителство : о. Корфу

Character sheet
Важно за героя: Stronger. Meaner. Sexy.

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyНед Авг 26, 2012 3:08 pm

Лидия не откъсваше очи от сирените, бяха нещо странно за нея. Междувременно промърмори нещо на Андре.
- Мхм. Същите са като мен. Като изключиш.. че аз няма да те целуна, завличайки те към дъното. И аз определено не мога да пея.
Надигна рамене с широка усмивка и се потопи под водата, като бавно отвори очите си.
Най-омразното нещо на почти всеки човек е да си отваря очите под вода. След няколко секунди на момичето не ѝ правеше впечатление. Опашките на сирената която наблюдаваше Лид бавно се размърда под водата. Беше красиво. И също толкова опасно. Изплува на повърхността и се обърна към Андре.
- Какво ще правим? - попита го и се подпря на една скала, защото започваше бавно да се движи към дъното, тотално забрави да си движи крайниците. - Опровергахме слуховете, че сирените не съществуват. - прошепна Лидия.

ps. съжалявам за късния и кратък отговор -.-
Върнете се в началото Go down
https://pirates-rpg.bulgarianforum.net
Андре
Моряк
Моряк
Андре


Лик : Colton Haynes
Семейство : Родители и двама братя, за които имам смътни спомени
Брой мнения : 23
Points : 4327

Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера EmptyПон Сеп 03, 2012 5:30 pm

Една малка частица от него всъщност винаги бе вярвала, че има нещо вярно в думите на хората, на онези празноглави очевидци на явлението "сирена", но реалността пак бе леко изкривена. Но пък точно тази упорита частица отказа да приеме, че слуховете бяха опровергани... Не. Те просто бяха вкарани в правилната насока.
- Въобще ще успееш ли да ме настигнеш, че да ме целунеш? - попита Андре в отговор на ироничното съгласие на червенокоската с думите му. Заплува бавно, напускайки безопасното скривалище, което им предоставяха няколко скали. Не бе сигуречен, че постъпва правилно, но искаше да опита нещо. Може би това беше единственият му шанс, може пък и да не му се отдадеш втори, така че трябваше да действа сега, когато имаше предоставено полето за изява.
С усещането на разкрита самоличност дойде и инстинктът да се скрие под водата. Не бе най-умното решение предвид факта, че дори под нея очертанията на тялото му бяха ясно изразени на фона на кристалните нюанси.
- Хей.. Не се плаши. - извика при срещата с уплашения поглед на сирената от дръзката близост между два толкова различни вида. Явно и при тях важеше факта, че не всички бяха еднакви. Не всеки бе част от тълпата. - Лид.. Излез. - този път се обръна към червенокосата си придружителка и само за миг отмести поглед към нея. Един миг, но бе достатъчен, че да чуе плясъка и да срещне единствено скалата, когато върна погледа си към мястото, където се предполагаше да бъде сирената.

п.п.: сори за закъснението..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Във водната пещера Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Във водната пещера   Във водната пещера Empty

Върнете се в началото Go down
 
Във водната пещера
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Pirates RPG forum :: Из острова :: Пещерата-
Идете на: